Menu
Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND, bandleader Josef Buchta

Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND, bandleader Josef Buchta

Vojtěch Dyk (* 23. července 1985 Praha) je český herec a hudebník. Jedním z jeho příbuzných je český básník Viktor Dyk, představitel české avantgardní generace z přelomu 19. a 20. století.

Pro nové turné vyhlašuje Vojtěch Dyk návrat k ryzím hodnotám. „Jde nám o jednoduchost a maximální sdělnost, a to by mělo být vidět i slyšet na pódiu jak ve výpravě, tak v repertoáru,“ říká Vojtěch Dyk a dodává: „Právě ta jednoduchost sdělování mi v dnešní době chybí, všechno je zanesené takovým mediálním bahnem a my chceme tohle bahno rozvířit a postavit proti němu jasnou a čistou zprávu. Vracíme se k atmosféře 60. let, které podle nás právě tohle nabízela.“

Proto bude nový repertoár, tvořený především autorskými skladbami, ale i největšími světovými hity v novém aranžmá pro B-SIDE BAND, hodně taneční a zpěvák nevylučuje rovněž taneční číslo. „Rádi bychom také vzpomněli zařazením dvou písniček desáté výročí úmrtí Karla Černocha,“ dodává.

„Pro mě osobně je to i taková velká oslava desátých narozenin B- SIDE BANDU, které v této sezoně slavíme,“ říká bandleader Josef Buchta.

Vybrané ocenění Vojtěcha Dyka:

01Český slavík Mattoni: 2013 - 4. místo v kategorii zpěvák

02Ceny Anděl: 2012 - 1. místo v kategorii "zpěvák roku" za album Live at La Fabrika (B-Side Band)

03Hudební ceny Žebřík: 2011 - 1. místo v kategorii zpěvák